'Umut otobüsü' Sarai Sierra için dolaştı

İstanbul'da kaybolan Sarai Sierra'nın bulunması için polisin çalışmaları sürüyor. Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği de Sierra’nın bulunması için harekete geçti.

Umut otobüsü Sarai Sierra için dolaştı
31 Ocak 2013 Perşembe 15:42 tarihinde eklendi, 1.063 kez okundu.

 

Kayıp yakınları, üzerinde Sierra’nın fotoğrafının bulunduğu broşürleri vatandaşlara dağıttı. Üzerinde kayıp şahısların fotoğraflarının bulunduğu ‘Umut otobüsü’ de İstanbul sokaklarında bu kez Sierra için dolaştı.
 
Fatih’te, YAKAD üyesi yaklaşık 30 kişi saat 13.30’da İstanbul İtfaiyesi önündeki parkta toplandı. Grup, fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul’da kaybolan ve günlerdir kendisinden haber alınamayan Sierra için eylem yaptı.  Grup adına açıklama yapan Zafer Özbilici, kayıp yakınları olarak yıllardan beri bu mücadeleyi vermeye çalıştıklarını söyledi. Özbilici, bu kez de İstanbul’da kaybolan ABD’li Sarai Sierra’nın bulunması için çaba harcadıklarını dile getirdi. Sierra’nın ailesini en iyi anlayabilecek kişilerin kendileri olduğunu vurgulayan Özbilici, “Bizler bu acıyı yıllar önce yaşamıştık. En iyi bildiğimiz bir acı. Burdan ABD’ki ailesine geçmiş olsun dilemek istiyoruz. Bugün sokaklarda el ilanları dağıtacağız. Sarai Sierra’nın resimlerini dağıtacağız. Otobüsümüze Sarai Sierra’nın kayıp resmini asacağız. Umut otobüsü bugün Sarai Sierra için İstanbul sokaklarında umut arayacak. Konuya elimizden geldiği kadar dikkat çekmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Diğer YAKAD üyeleri de yakınları kaybolduktan sonra yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Aileler yakınlarının bir an önce bulunmasını istedi. Kayıp yakınları yapılan açıklamaların ardından Sarai Sierra’nın fotoğraflarını ağaçlara yapıştırıp vatandaşlara dağıttı. 

CİHAN