Ünal Aysal CNN International'da

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, CNN International'a konuk oldu.

Ünal Aysal CNN Internationalda
28 Mart 2013 Perşembe 21:41 tarihinde eklendi.

 

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki Galatasaray TV stüdyolarından uluslararası yayına bağlanan Başkan Ünal Aysal, CNN International'ın spor anchormani Pedro Pinto'nun Şampiyonlar Ligi ile ilgili soruları yanıtladı. Aysal'ın açıklamaları şu şekilde: 
 
Pedro Pinto: Türk devi hakkında konuşmak için başkandan daha iyi bir isim olamaz. Ünal Aysal şu an uydu yayınıyla canlı olarak karşımızda. Efendim Şampiyonlar Ligi'nde şu ana kadarki başarınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum. Bu kadar uzun süre sonra çeyrek finale ulaşmak sizin için ne anlam ifade ediyor? 
 
Ünal Aysal: Galatasaray'ın tarihinde böyle birçok başarı var ve bu kesinlikle sonuncu değil. Bizim amacımız bu turnuvada kalıcı olmak. Kulübümüz son iki sezondur büyük bir yenilenme sürecinde. Başta kurumsallaşma olmak üzere bir çok konuda hedeflerimize ulaştık. 
 
Pedro Pinto: Başta ben olmak üzere birçok insan Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferleriniz karşısında fazlasıyla etkilendi. Bu oyuncuları nasıl ikna ettiniz? 
 
Ünal Aysal: Galatasaray'ın marka değerinin bu oyuncuları transfer etmek için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu oyuncular diğer kulüplerden daha iyi ekonomik şartlar bulmuş olabilirler ancak takımımızın bir parçası oldukları için çok mutlular. 
 
Pedro Pinto: Avrupa'da bir dev olmanın yolu büyük transferler yapmaya devam mı etmek? 
 
Ünal Aysal: Bizim asıl amacımız futbol piyasasına yeni yıldızlar kazandırmak ve altyapımıza daha çok vurgu yapmak. Genç oyuncuları takımımıza hazırlamak istiyoruz. Şu anda takımımızda yıldız oyuncularımız olduğunu düşünüyorum. Gelecek sezon da bu şekilde takviyeler yapmaya devam edebiliriz. Ancak asıl hedefimiz genç oyunculara yatırım yapmak ve kulübün geleceğini oluşturmak. 
 
Pedro Pinto: Bize tutkulu Galatasaray taraftarını anlatır mısınız? Ben maalesef henüz o şansı elde edemedim ama orada oynayan tüm futbolcular inanılmaz bir taraftar grubundan bahsediyor. Evinizdeki atmosferi bana nasıl tarif edersiniz? 
 
Ünal Aysal: Stadyumumuzda harika bir atmosfer var. Umarım geldiğinizde siz de bu ortamı yaşarsınız. Yeni stadyumumuzun yapılmasıyla beraber, özellikle son iki yılda taraftarımız takımımızın bir parçası oldu. Stadımızda gerçekten renkli bir atmosfer var. 
 
Pedro Pinto: Umarım Real Madrid'i ağırladığınızda bu baskıya, bu atmosfere ihtiyaç duymazsınız bile. Sizinle konuşmak büyük bir zevkti Sayın Aysal, çeyrek finalde bol şans diliyorum.

DHA