Valencia'nın direttiği rakam

La Liga'da Valencia forması giyen Mehmet Topal için artık son pazarlıklar yapılıyor.

Valencianın direttiği rakam
27 Haziran 2012 Çarşamba 20:52 tarihinde eklendi.

 

Fenerbahçe'nin uzun süredir transferi için uğraştığı Mehmet Topal için artık son noktaya gelindi. Valencia kulübü ile pazarlıklar devam ediyor.
 
İspanyol Marca gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre İstanbul'a dönen 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun ilk hedefi, Fenerbahçe ile transfer görüşmelerini hızlandırmak. Fenerbahçe'nin bir an önce sözleşme imzalatmak istediği Topal'ı takımın 3 Temmuz'da başlayacak olan sezon öncesi hazırlık kampına da götürmek istediği öne sürülüyor.
 
Haberde Mehmet Topal'ın Fenerbahçe ile yıllığı 2 milyon eurodan 4 senelik kontrat imzalayacağı belirtilirken, Fenerbahçe'nin Topal'ın kulübü Valencia ile de anlaşarak bu transferi noktalamak istediği belirtildi. Fenerbahçe'nin Valencia'ya Topal'ın bonservisi için ilk başta 3.5 milyon euro önerdiği fakat Valencia'nın 5 milyon euro'da ısrar ettiği belirtilirken Fenerbahçe'nin Mehmet Topal için fedakarlıktan kaçınmayarak bu miktarı kabul edeceği iddia edildi. Fenerbahçe'nin Valencia ile anlaşması halinde bu transferin tamamlanacağı ve Mehmet Topal'ı 3 Temmuz'dan önce 4 yıllık sözleşmeye imza atacağı ifade ediliyor.
 
İspanya'da geçirdiği başarılı sezonun ardından tatil yaparak dinlenmeye çekilen Valencialı Mehmet Topal tatilini tamamlayarak Salı gecesi İstanbul'a dönmüştü. Oyuncunun menajeri Batur Altıparmak ve Valencialı yöneticiler dün İspanya'da bir görüşme yaparak transferin detaylarını konuşmuştu.
 
(Sporx)