Van'a doktor müjdesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, uzman ve pratisyen hekim eksikliği gerekçesiyle bugün iş yavaşlatma eylemi yapan doktorlarla telekonferans sistemiyle görüşme yaparak, doktor açığını bir hafta içinde çözeceğine dair söz verdiği bildirildi.

Vana doktor müjdesi
27 Nisan 2012 Cuma 22:39 tarihinde eklendi, 1.397 kez okundu.

 

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İpekyolu Devlet Hastanesi'nde görevli bazı doktorların acil servisteki doktor yetersizliğinden dolayı poliklinik kapatma eylemi yapması bakanlığı harekete geçirdi. 
     
Akşam saatlerinde hastanede görevli doktorlar Sağlık Müdürü Bilal Acar başkanlığında toplantı yaptı. Toplantı sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın telekonferas sistemiyle toplantıya katılarak sorunun çözeceğine dair söz verdiği belirtildi. 
     
Toplantı sonrası Sağlık Müdürü Bilal Acar, doktorları temsilen Acil Tıp Uzmanı Recep Dursun ile ortak basın toplantısı düzenledi. 
     
Acar, pratisyen ve uzman doktor eksikliği gerekçesiyle bugün yaşanan eylemi hatırlatarak, sorunun çözümü için mesai bitiminde Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hekimleriyle sorunun çözümüne yönelik bir toplantı yaptıklarını söyledi. 
     
Toplantı sırasında söz alan her hekimin farkı önerilerinin olduğunu dile getiren Acar, ''Toplantı halindeyken Sağlık Bakanımız Recep Akdağ aradı. Bakanımız depremden çıktığımızdan dolayı atlattığımız zor badirelerden dolayı bu tür sıkıntıların olabileceğini belirterek, bu sorunun çözülmesi için olaya el attığını söyledi. Hekim arkadaşlarımız bunu alkışla karşıladılar. Van'daki hekim arkadaşlarımızla 24 saat görev yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Her türlü sıkıntıya rağmen hekimlerimiz görevlerini sonuna kadar devam ettirecekler. Bugünkü toplantımız neticesinde bakanımızın ilimize ve bizlere sahip çıkması hepimizi memnun etmiştir'' dedi. 
     
Doktorları temsilen Bakan Akdağ ile görüşen doktor Recep Dursun ise ''Bakanımız Van'daki hekim açığına dair sorunların bir hafta içerisinde çözüleceğine dair söz verdi. Biz de sağlık bakanımıza güveniyoruz, işimize devam ediyoruz'' şeklinde konuştu. 
     
Bir gazetecinin sorusu üzerine Dursun, bütün hekimlerin işlerinin başında olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: 
     
''Van'da acil hizmetlerimiz hiç bir zaman eksilmedi ve acil servislerde hiç bir hastamız mağdur edilmiyor. Sadece bugün poliklinik yavaşlatma eylemi vardı. Bütün arkadaşlar olarak telekonferans sistemiyle bakanımızı dinledik. Çözümü bekliyoruz.''