Vatandaş soracak bakanlık cevaplayacak

Sağlık Bakanlığı, Twitter üzerinden anında soru-cevap uygulamasının ikincisini düzenliyor.

Vatandaş soracak bakanlık cevaplayacak
13 Ocak 2013 Pazar 15:56 tarihinde eklendi.

 

 Bu kez konu kozmetik ve cilt bakımı olacak. Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ülker Gül ve Türkiye Tıbbî Cihaz ve İlaç Kurumu Kozmetik Ürünler Koordinasyon Daire Başkanı Dr. Ecz. Evren Alğın Yapar, kozmetik ürünler ve cilt bakımında bilinmesi gerekenler, Sağlık Bakanlığı’nın bu konudaki uygulamaları ile ilgili vatandaşlardan gelen sorulara anında cevap verecek.
 
Kozmetik ürünler alınırken nelere dikkat edilmelidir? Kozmetik ürünlerin etkileri nereye kadardır? Dermokozmetik nedir? Nutrikozmetik nedir? Kozmetotekstil nedir? Her kozmetik ürünü herkes kullanabilir mi? Vücut kozmetik ürünlere tepki verdiğinde nereye başvurulmalıdır? Hamilelikte kozmetik ürünler kullanılmalı mıdır?  gibi vatandaşların günlük yaşamında sıkça karşılaştığı konuların da ele alınacağı soru-cevap uygulaması, 14 Ocak Pazartesi günü, saat 15.00-16.00 arasında gerçekleşecek. 
 
 
Vatandaşlar, bir saat boyunca kendi twitter adreslerinden #kozmetik @saglikbakanligi yazarak veya Sağlık Bakanlığı twitter sayfasına girerek kozmetik ve cilt bakımıyla ilgili sorularını yöneltebilecek. Sağlık Bakanlığı sosyal medya adresleri şöyle: www.facebook.com/saglikbakanligi, www.twitter.com/saglikbakanligi.

CİHAN