WhatsApp BlackBerry10’da

WhatsApp Messenger’ın geliştiricisi WhatsApp ve BlackBerry, milyonlar tarafından kullanılan mobil mesajlaşma servisinin native uygulamasının BlackBerry 10 platformunda yerini alacağını açıkladı.

WhatsApp BlackBerry10da
14 Mart 2013 Perşembe 15:42 tarihinde eklendi.

 

BlackBerry10, WhatsApp Messenger gibi sosyal uygulamalar için oldukça ideal bir platform. Platforma yönelik uygulama geliştirenler, bir çok uygulamanın uyum içerisinde çalışıp birbiri arasında hızlıca veri akışı sağlayarak kullanıcının aradığı bilgiye ulaşmasına ve anında harekete geçmesine imkan veren BlackBerry Flow gibi bir çok yenilikçi özelliği entegre edebiliyor. 
 
“BlackBerry’nin en öne çıkan özelliklerinden biri her zaman insanları hızlı, güvenilir ve etkili bir şekilde bir araya getirmesi oldu.” şeklinde konuşan İş geliştirme ve Küresel Ortaklardan Sorumlu BlackBerry Başkan Yardımcısı Martyn Mallick, “WhatsApp,  insanları farklı platformlar üzerinden kontakları ile buluşturan ve BlackBerry10 kullanıcıları tarafından heyecanla beklenen bir mobil mesajlaşma uygulaması. BlackBerry olarak biz de bu servisi BlackBerry 10 platformumuzda sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” diyerek devam etti.
 
“BlackBerry WhatsApp için çok elverişli ve bizim uzun yıllardır işbirliği yaptığımız bir platform.” diyen WhatsApp Kurucu Ortağı Brian Acton, “WhatsApp Messenger’ın BlackBerry 10 platformunda yerini alacak olması, dünyanın her yerinden kullanıcılarımıza hayatlarındaki önemli insanlar ile iletişim kurma fırsatı sunma hedefimiz ile birebir örtüşüyor.” diyerek devam etti.
 
BlackBerry10 platformuna yönelik native uygulama geliştiren WhatsApp, platformun gerçek zamanlı çoklu görev özelliklerinden güç alan harika bir kullanıcı deneyimi yarattı. BlackBerry 10’a özel WhatsApp Messenger uygulaması gerçek zamanlı bildirim özelliği ile, ekranınız kapalı olsa bile herhangi bir bildirim geldiğinde sizi anında uyarıyor. 
 
BlackBerry Kontakları ile uyum içerisinde çalışan uygulama, kullanıcıların kontak listesini oluşturup uygulamayı anında kullanmaya başlayabilmesi amacıyla telefona ilk kurulduğu andan itibaren rehberde bulunan mevcut kontakları tarayarak WhatsApp kullanan kontakları çekiyor.