WhatsApp ‘View Once’ özelliğini duyurdu

WhatsApp, ‘bir kez görüntüle’ olarak adlandırılan yeni özelliği ‘View Once’ı duyurdu. Bu özellik sohbet sırasında tek seferlik görüntülenen paylaşımlar yapılmasını sağlayacak.

WhatsApp View Once özelliğini duyurdu
04 Ağustos 2021 Çarşamba 14:16 tarihinde eklendi, 3.703 kez okundu.
Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından WhatsApp, yeni özelliğini duyurdu. Yayına alınan özellikle tek gösterimlik video ve fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor.  
 
Hafta içinde tüm kullanıcılara sağlanacak özellik "View Once" yani “bir kez görüntüle” olarak adlandırılıyor. Özellik kullanıcıların sohbet içerisinde kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyor. 
 
Snapchat, Instagram ve Messenger'da da kullanılan bu özellik için kullanıcıların zamanlayıcı simgesini seçmeleri gerekecek. Bu özellik kapsamında gönderilen video ya da fotoğraflar cihaza indirilmeyecek. Alıcı gönderiyi bir kez gördüğünde bir daha görmeyecek. 
 
KULLANICIYA BİLDİRİM GİTMEYECEK 
 
The Verge'de yer alan habere göre gizliliği ön planda tutmak isteyen WhatsApp, “bir kez görüntüle” özelliğinde ekran görüntüsü de alınabildiğini ancak ekran görüntüsü alınsa da SnapChat'teki gibi karşı tarafa bildirim gitmediği de belirtildi. (Hürriyet)