'Yabancı sınırlaması'ndan memnun

Bursaspor’un yetenekli orta saha oyuncusu Murat Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'yabancı sınırlaması' kararının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Yabancı sınırlamasından memnun
08 Temmuz 2013 Pazartesi 18:33 tarihinde eklendi.

Genç futbolcu, "Biz Türk futbolcular için böylesi daha iyi. Sonuçta bizler daha çok şans bulacağız." dedi.

Murat Yıldırım, Bursaspor'un televizyonuna verdiği röportajda Avusturya kampını değerlendirdi. Seefeld’in futbol takımları için çok güzel bir çalışma ortamı olduğunu belirten Murat, şöyle konuştu:

"Bu kadar güzel bir yerde daha önce kamp yapmamıştım. Kamp çok iyi geçiyor. Çok güzel bir doğası olan bölgede çalışıyoruz. Sıkıcı bir ortam yok. İdmanların ardından takım arkadaşlarımız ile sohbet ediyoruz. Güzel bir kamp dönemi yaşıyoruz.

Otelin yemeklerinden korkuyorduk ama yemeklerde gerçekten çok güzel. Antrenmanlarımız çok mücadeleci ve tempolu geçiyor Sürekli antrenman yapıyoruz ama Hocamız her şeyi dengeliyor. İnşallah sakatlık olmadan sezona gireriz."

"GENÇLER ÇOK KİŞİLİKLİ"

A Takımda yer alan genç futbolcuların özellikle kişiliklerini çok beğendiğini belirten Yıldırım, "Genç arkadaşlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Onlarla sürekli konuşuyoruz. Sağ olsunlar ağabeylerini kırmıyorlar. Hepsi kişilik olarak çok sakinler. Onlar içinde önemli bir deneyim." diye konuştu.

Orta sahanın ortasında rekabetin olacağını ve bu rekabetti forma kim hak ederse o futbolcunun giyeceğini belirten Murat Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçtiğimiz sezon takımda Edu vardı. Bu sezon Yasin ve Şamil arkadaşlarımız aramıza katıldı. Takımda rekabet olması önemli. Formayı hak eden giysin diyorum. Yeter ki dostluk içerisinde bir rekabet olsun ve takıma hangimiz faydalıysa o oynasın."

"TAİWO ÖNEMLİ FUTBOLCU"

Yeni transfer Taiwo'nun çok önemli bir sol bek oyuncusu olduğunu hatırlatan Murat, Yıldırım, yaptığı açıklamada, "İyi bir sol bekin, böyle önemli bir futbolcunun Bursaspor’a gelmesi bizi de mutlu ediyor. Daha öncede söylemiştim aramıza iyi yabancılar gelsin ki bizlerde kendisinden bir şeyler öğrenelim. Bursaspor'un da hata yapma şansı yok. Çünkü yabancı statüsü 6 ile sınırlandırıldı. İnşallah kendisi başarılı olur."

TFF'nin almış olduğu yabancı sınırlamasının Türk futbolcular açısından sevindirici olduğunu vurgulayan Murat, şunları ifade etti:

"Karar çıktığı için mutluyuz. Biz Türk futbolcular için böylesi daha iyi. Sonuçta bizler daha çok şans bulacağız. Ülkemize sıradan yabancı gelecekse hiç gelmezse daha iyi olur. Sırasını bekleyen o kadar çok genç arkadaşımız var. Yaşanacak olumsuz bir sakatlıkta gençlerimize de şans doğacak. Onlar için de çok iyi bir karar olduğunu düşünüyorum."

Henüz kesin olmasa da Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olmasının kendisini olduğu gibi her futbolcuyu heyecanlandırdığını belirten Murat, "Şampiyon Ligi beni heyecanlandırıyor. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak her futbolcunun hayalidir. Eğer nasipse biz de orada oynayacağız. Güzel maçlar çıkacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

Taraftarlara da seslenen Murat Yıldırım, "Taraftarlarımız ne olursa olsun bizi desteklesinler. Biz burada çok iyi çalışıyoruz. Güzel bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorum. Aramıza katılacak olan yeni transferlerimiz ile çok daha güçlü bir takım olacağız. Sezonda başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi.


CİHAN