Yalova'da ilginç kazalar Mobese'ye yansıdı

Yalova şehir merkezinde son zamanlarda meydana gelen bazı ilginç trafik kazaları, İl Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Yalovada ilginç kazalar Mobeseye yansıdı
19 Ağustos 2013 Pazartesi 20:05 tarihinde eklendi.
Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından şehrin 21 ayrı noktasına yerleştirilen Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) kameraları, özellikle kavşaklarda meydana gelen trafik kazalarını saniye saniye kaydediyor. Yalova Emniyet Müdürlüğü, MOBESE kameralarına yansıyan bu ilginç görüntüleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Çoğunluğu dikkatsizlikten kaynaklanan kaza görüntüleri, izleyenlere 'Bu kadar da olmaz' dedirtiyor. İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Yalova kent merkezinin 21 noktada 43 kamera ile izlendiği, MOBESE kameraları sayesinde olaylara anında müdahale edilebildiği bildirildi. Paylaşılan MOBESE kayıtlarında ise en büyük kazaların Dörtyol'da ve Şehit Ömer Faydalı Caddesi'nde meydana geldiği dikkati çekti.
 
İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, kamera sayısının arttırılacağını belirterek, "Yalova Devlet Hastanesi ve Çiftlikköy ilçesi tarafında planlamamız var. Bu sisteme oldukça önem veriyoruz. Personel gücüyle yapamayacağınız şeyi 24 saat bu sistemle yapabiliyoruz. Bunu yaygınlaştırmamız lazım. Bulabildiğimiz kaynak çerçevesinde kamera sayısını artırmak istiyoruz" dedi.
 
Kaydedilen görüntülerde kavşaklarda bir birine çarpan araçların yanı sıra kafa kafaya çağrışan araçlar ile bir motosikletliye çarpan araç görüntüsü yer alıyor.

DHA