Yamyamın yediği adamın ilk görüntüleri

“Miami yamyamı”nın saldırısına uğrayan ve bir anda dünya basının ilgi odağı haline gelen ABD’li Ronald Poppo’nun hastanedeki görüntüleri yayınlandı.

Yamyamın yediği adamın ilk görüntüleri
13 Haziran 2012 Çarşamba 13:13 tarihinde eklendi, 1.826 kez okundu.

 

Üç buçuk hafta önce ABD’nin Miami şehrinde LSD’nin etkisindeki bir adamın saldırısına uğrayarak yüzünün büyük bir kısmını kaybeden Ronald Poppo’nun geçirdiği ameliyatlardan sonra çekilen ilk görüntüleri yayınlandı.
 
Rudy Eugene tarafından saldırıya uğrayan Poppo’nun sağlığıyla ilgili olarak bilgi veren doktorlar, 65 yaşındaki Poppo’nun bir gözünü kaybettiğini ve burnunun tamamen yenmiş olduğunu belirtti.
 
Geçirdiği ameliyatlardan sonra Poppo’nun konuşabildiğini ve yemek yiyebildiğini söyleyen doktorlar kurbanın saldırıyı hatırladığını söyledi.
 
Jackson Memorial Hastanesi’nde tedavi gören Poppo’nun yüzüne estetik ameliyat yapan Dr. Wrood Kassira bugüne kadar uyguladıkları tedavinin asıl amacının Poppo’nun yüzündeki yaraları iyileştirmek ve temizlemek olduğunu söyledi.
 
Kassira şöyle konuştu: “Ona psikolojik destek de sağlıyoruz. Her şeyin farkında ve durumu iyiye gidiyor.”
 
Doktorlar sağlık durumu iyiye giden Poppo’nun bir dizi ameliyat daha geçireceğini açıkladı.
 
Evsiz olan Poppo Miami’de işlek bir otoyolun kenarında gündüz vakti kendisi gibi evsiz olan Rudy Eugene’in saldırısına uğramıştı.
 
Olay yerine gelen polis “dur” emrine uymayan Eugene’i vurarak öldürmüştü.
 
Poppo’nun yüzünün bir kısmını yiyen Eugene’in LSD’nin etkisinde olduğu anlaşılmıştı.

NTV