Yarılan köprüye Türk işi çözüm

Köprü üzerinde oluşan 5 cm’lik yükselti asfalt dökülerek kapatıldı. Haliç Köprüsü'ndeki çalışmalar tamamlandı. Köprü trafiğe açıldı.

Yarılan köprüye Türk işi çözüm
22 Mayıs 2012 Salı 18:44 tarihinde eklendi, 1.260 kez okundu.

Haliç Köprüsü için Japon mühendisin talimatıyla 2 kriko siparişi verildi. Krikolar gelene kadar geçici çözüm için ise birbirinden ayrılan yol bölümüne asfalt dökülmesi kararlaştırıldı. 

 
Haliç Köprüsü’nün Edirnekapı-Okmeydanı istikametindeki (orta-eski köprü) mesnetlerinde meydana gelen oynamadan dolayı bazı şeritlerin trafiğe kapalı olması nedeniyle D-100 karayolu, TEM otoyolu ve sahil yolunda trafik yoğunluğu yaşanndı.

TRAFİK DURMA NOKTASINDA GELDİ
 
Bütün gün yoğunluğunu sürdüren Avcılar-Mecidiyeköy arasındaki trafik akışı, zaman zaman durma noktasına geldi.
 
Ambulansların ilerlemekte güçlük çektiği yoğun trafikte, taksi şoförleri de araçlarını yolun kenarına çekerek, trafiğin rahatlamasını bekledi.
 
Taksi şoförü İrfan Miral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bütün gün yolcularını en yakın metro, metrobüs ve tramvaya duraklarına, deniz otobüsü veya vapur iskelelerine bıraktığını, başka alternatifinin olmadığını söyledi.
 
Miral, şunları kaydetti: ”Sultanahmet’e gitmek isteyen müşterimi tramvay durağında indirdim. Ona böyle daha hızlı ve kolay gideceğini söyledim. Trafik sıkışıklığı, İstanbul’un her yerine yansımış durumda. E-5 trafiği Şirinevler’den, havalimanından itibaren tıkalı, E-6, Halıcıoğlu, Maslak trafiği tıkalı. Bu sıkışıklık, ara sokaklara ve mahalle aralarına bile yansımış. Arabaları yolun kenarına çektik, nereye gideceğiz diye düşünüyoruz. Yolcu geliyor, gidemiyoruz. Tramvaya, metrobüse binmesini söylüyoruz. Bugünkü kazancımız, aracın yakıt masrafını bile karşılamaz.” Taksi şoförü Adnan Yağcı da trafik yoğunluğundan dolayı bugün çalışamadıklarını ifade ederek, ”Gidecek hiçbir yer yok, biz de araçları çektik bekliyoruz. Hala özel otomobili ile trafiğe çıkan insanları anlayamıyorum” diye konuştu.