Yavuz Seçkin, Berlin Kaplanı'yla mahkemelik

Ata Demirer’in ‘Berlin Kaplanı’ filminin konusunun kendisine ait olduğunu iddia eden komedyen Yavuz Seçkin dava açmaya hazırlanıyor.

Yavuz Seçkin, Berlin Kaplanıyla mahkemelik
03 Şubat 2012 Cuma 22:11 tarihinde eklendi, 2.163 kez okundu.

 

Yaptığı taklitlerle milyonları güldüren komedyen Yavuz Seçkin, “Fikir babası benim” dediği Ata Demirer’in ‘Berlin Kaplanı’ filmini avukatıyla birlikte izledi.

Ata Demirer’in senaryosunu yazıp, başrolünü üstlendiği 3’üncü filmi ‘Berlin Kaplanı’ gişede iyi bir çıkış yakalarken, Avrupa Yakası dizisindeki yakın arkadaşı Yavuz Seçkin’i bu durum hiç memnun etmedi. ‘Borak- Kreuzberg Kaplanı’ adlı filminin hazırlığını sürdürürken, Ata Demirer’in kendi film projesini kopyaladığını iddia eden Yavuz Seçkin, ünlü komedyene ateş püskürdü.

DAVADAN VAZGEÇMEM

Filmi hukuki açıdan değerlendirmek için avukatıyla birlikte izleyen Yavuz Seçkin, “Davadan vazgeçme durumum asla olmaz. Elimizde mahkemede sunacağımız bulgular var. Bu davadan kaplan mı çıkacak, kedimi çıkacak görürüz. 150 bin dolar kadar bir parayı maalesef şu an çöpe atmış durumdayım” diye konuştu.

HERKES KENDİ EKMEĞİNİ YESİN

Yavuz Seçkin, 150 bin dolar yatırım yaptığı filmini 3milyon dolar daha bulamadığı için bitiremediğini söyledi. Yavuz Seçkin, “Herkes kendi önündeki ekmeği yesin. Gurbetçi karakter fikri benden çıktı. Benim oluşturduğum ‘Das Borak’ karakteri efsane haline geldi. Twitter’da yaklaşık 10 bin kişi ‘Das Borak’ı aynı anda etiketleyerek trend konu yaptı. Yani halüsinasyonlar görüp bu iddiayı ortaya atmıyorum” dedi.

BEN YAPSAYDIM DAHA İYİ OLURDU

Film hakkında konuşmaktan kaçınsa da Yavuz Seçkin, Berlin Kaplanı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Seçkin, "Bu kadar malzemesi bol olan işi mundar etmiş. Ben yapsaydım bu işin daha çok tadını çıkartmıştım. Bizim filme çok benziyor. Film Almanya’da bir gurbetçiyi anlatıyor. Ama en dikkat çeken özellik ise bizim filminin adı Kreuzberg Kaplanı’yken onun filminin adı Berlin Kaplanı olması. Dava açmak için yeterli sebeplerim var” diye konuştu.