'Yorum' cinayeti davası sürüyor

Eskişehir'de internette taraftar grupları arasında başlayan tartışma sonunda tabanca ve pompalı tüfekle ateş açarak Semih Sözeri'nin (20) ölümüne, 5 kişinin yaralanmasına neden olan 5 şüphelinin yargılanması sürüyor.

18 Şubat 2014 Salı 18:43 tarihinde eklendi, 2.127 kez okundu.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Derman Caddesi'ndeki bir Tekel bayii önünde meydana gelen olayda; Eskişehirspor taraftar grubu hakkında internet sosyal paylaşım sitesi üzerinden yorum yapan kişiler ile bu gruba üye olanlar arasında yine internet üzerinden tartışma çıktı.

Küfürleşmeye varan tartışma ardından tribün liderlerinden M.D. (30) ile arkadaşları S.K. (27), H.Ç. (20), B.T. (24), H.G. (20) ile A.F.C. otomobille tartıştıkları grubun bulunduğu Derman Caddesi'ndeki bir Tekel bayi dükkanı önünde oturan grubun yanına gittiği iddia edilmişti. Araçlarla gelenler tabanca ve av tüfeğiyle Tekel bayi dükkanının önünde oturanlara ateş açıp kaçmışlardı.

Çeşitli yerlerine isabet eden kurşun ve av tüfeği saçmalarıyla yaralanan Semih Sözeri ile G. Ç. (19), V.T. (22), Y. A. (40) A.Ç. (27) ve H.S. (20) Eskişehir Özel Sakarya, Y.A. da (40) arkadaşları tarafından Özel Ümit Hastanesi'ne kaldırılmış, Semih Sözeri doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamamıştı. Olaydan sonra yakalanan A.F.C., H.G. ve H.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderilirken S.K. ve B.T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ve M.D. hakkında da yakalama kararı çıkartılmıştı.  

‘Basit yaralama, birden fazla kişi ile tehdit, kasten öldürme, ruhsatsız silah taşıma ve bulundurma, tehdit’ suçlarından 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan A.F.C., H.G. ve H.Ç. ile tutuksuz yargılanan M.D. ile B.T hakim karşısında ifade verdi. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu yargılanan sanıklar olayı karşı tarafın başlattığını öne sürdüler.  

Geçtiğimiz duruşmaya gelmeyen M.D. son duruşmada ifade verdi. M.D. ifadesinde olay günü bir başka adreste olduğunu ve olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyledi.   Olayda aldığı yara sonucu hastaneden taburcu edilerek evde tedavisi süren Y.A.’nın evinde alınan ifadesinin okunduğu duruşmada, sanık avukatları ifadeye karşı yazılı beyanda bulunmak için süre talep ettiler. Tutuklu sanıklardan H.D.’nin avukatı da H.D.’nin olay günü aracı kullandığını ve olayla ilgisinin bulunmadığını öne sürerek tahliye talebinde bulundu.  

1’inci Ağır Ceza Mahkeme heyeti sanık avukatlarının yazılı beyanda bulunmak için süre istemeleri üzerine duruşmayı 18 Mart 2014 tarihine ertelerken A.F.C., H.G. ve H.Ç.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. 


DHA