Yurtdışı Eğitim Programları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yılların en popüler eğitimlerinden olan yurtdışı eğitim programlarını seçerken aslında dikkat etmemiz gereken pek çok nokta var. Hangi konaklama türünü tercih etmelisin? Hangi eğitim kurumu senin taleplerini karşılayacak?

Yurtdışı Eğitim Programları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
27 Kasım 2019 Çarşamba 10:26 tarihinde eklendi, 5.599 kez okundu.

Son yılların en popüler eğitimlerinden olan yurtdışı eğitim programlarını seçerken aslında dikkat etmemiz gereken pek çok nokta var. Hangi konaklama türünü tercih etmelisin? Hangi eğitim kurumu senin taleplerini karşılayacak? Hangi şehirde eğitim almasın? gibi soruları göz ardı etmeden yurtdışı eğitime gitmeden araştırmalara başlamalıyız. Biz sizin için ufak bir araştırma yaptık. Hadi hep birlikte bakalım.
 

  1. Bütçe

Yurtdışı eğitim programlarını araştırırken önceliği bütçemiz alıyor. Bütçemize uygun okullara bakmamızda fayda var. Daha makul fiyatlarda olan Malta dil okulları ve daha yüksek bütçelere hitap eden Amerika dil okulları arasında karar vermeliyiz.
 

  1. Konaklama Tercihi

Bütçemizi ayarladıktan sonra ikinci seçeneğimiz konaklama tercihi. Yurtdışı eğitim programlarında pek çok farklı konaklama seçenekleri bulunuyor. Aile yanında konaklama, öğrenci yurtları ya da kiralık daireler/odalar işinizi fazlasıyla görür. En çok tercih edilen aile yanı konaklama oluyor. Bunun en önemli sebebi ise yabancı dilini geliştirmenin daha kolay olması.
 

  1. Okul Seçimi

Yurtdışı eğitim programları eskiye nazaran çok daha arttığı için aslında nereye giderseniz gidin okul çok fazla. Okulunuzu seçerken yaşayacağınız konuma ve ulaşım seçeneklerine yakın bakmanızda yarar var.
 

  1. Ülke Seçimi

Yurtdışı eğitim programı seçerken ülke seçiminiz aslında biraz da bütçenizle alakalı. Ancak bazı sebepler var ki İngilizce öğrenmek daha kolay oluyor. İngiltere dil okulları buna verebileceğimiz en önemli örneklerden. İngiltere’de çok daha kolay ve hızlı İngilizce öğrenirsiniz.
 

  1. Kültürel Katkı

Yurtdışı eğitim programlarına kayıt olurken konum ve ülkeden sonra kendinizi yabancı dil dışında nasıl geliştirebileceğinize odaklanmalısınız. Farklı kültürlerle etkileşimde bulunurken bunların sana nasıl artı olarak döneceğini düşünüp gideceğin ülkenin sosyal kültürüne ayak uydurmalısın.
 

  1. Kariyer Odağı

Bazı ülkelerde yabancı dil eğitimi aldıktan sonra bir de oturma izni aldın mı senden güzeli yok! Yurtdışında kariyer odağı pek çok insanı cezbeden bir seçenek.
 

  1. Sosyal Çevre

Yurtdışı eğitim programlarında oldukça karma bir katılım var. Bunun sana artısı ise sosyal ağını genişleterek ilerde kendine kariyer anlamında farklı kapılar açabilme umudunun olduğunu gösterir.
 

  1. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yukarıda bahsettiğim tüm seçenekleri kendin araştırarak bulabilirsin. Ancak yurtdışı eğitim danışmanlığı almak sana çok daha faydalı olacaktır. Çünkü yurtdışı eğitim danışmanlığında bulunan profesyonel danışmanları senin aslında tam olarak ne istediğini daha net anlayarak yönlendirir. Bunun yanında pek çok eğitim danışmanlığı vize işlemlerinizi de hallediyor. Böylece aslında uzun gibi görünen süreci kısa sürede atlatabilirsin. Bu minik tavsiyemizi göz önüne almanı tavsiye ederiz.