Yüz nakli için başvurular arttı

Akdeniz Üniversitesinde yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın tıraş olma görüntülerinin yayınlanmasının ardından nakil için hastaneye başvurular arttı.

Yüz nakli için başvurular arttı
14 Şubat 2012 Salı 16:41 tarihinde eklendi, 1.057 kez okundu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin yayınladığı görüntülerin ardından 17 yaşındaki Gülbahar Kemer, 28 yaşındaki Mustafa Balta ve 19 yaşındaki Erkan Kucur da yüz nakli olmak için hastaneye başvurdu.
    
-3 günlükken üzerine örtülü tülbentin alev almasıyla yüzü yanmış-
    
Lise öğrencisi 17 yaşındaki Gülbahar Kemer, Uğur Acar'ın yüzünü gördükten sonra ameliyat olmaya karar verdiğini söyledi.
    
Elazığ'da 3 günlükken sobadan sıçrayan alevin üzerindeki tülbenti tutuşturması sonucu yüzünün yandığını anlatan Kemer, bir verici bulunması halinde yüz nakli ameliyatı olmak istediğini kaydetti.
    
Uğur Acar'ın ameliyatının sonucunu görmek için bugüne kadar beklediğini ifade eden Kemer, yeni yüzü beğendiğini belirtti.
    
Kemer, çevresi ve arkadaşlarıyla hiçbir sorunu olmadığını ve yaşamı çok sevdiğini söyledi.
    
''Akdeniz Üniversitesi ameliyat için daha güvenli bir yer''
    
Trabzon'da 3 yaşındayken sobadan sıçrayan ateş nedeniyle yüzü yanan 28 yaşındaki Mustafa Balta da ameliyatı medyadan takip ettikten sonra nakil olmaya karar verdiğini belirtti.
    
Uğur Acar'ın ameliyatının başarılı olmasının kendisini etkilediğini söyleyen Balta, ''Akdeniz Üniversitesi ameliyat için daha güvenli bir yer. O nedenle buraya geldim. Umarım ben de ameliyat olurum'' dedi.
    
19 Mayıs kutlamalarında meşaleden yüzü yanmış-
    
Malatya'da yaşayan 19 yaşındaki Erkan Kucur ise 10 yıl önce 19 Mayıs kutlamalarına gittiği sırada yakılan meşalenin tiner bidonunu alev aldırması sonucu yüzünün yandığını söyledi.
    
Şu ana kadar 7 ameliyat geçirdiğini ifade eden Kucur, Malatya'daki hastanelerde kendisine yapılacak bir şey olmadığını söylediklerini anlattı. Yüz nakli ameliyatı olmak için başvurduğunu belirten Kucur, bir umudun peşinde olduğunu kaydetti.
    
Akdeniz Üniversitesi Hastanesine şu ana kadar 24 kişinin yüz nakli olmak için başvuruda bulunduğu bildirildi.