Zahid Akman 3 ay sonra serbest

Deniz Feneri soruşturması kapsamında 3 aydır cezaevinde tutulan Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi tahliye edildi.

Zahid Akman 3 ay sonra serbest
21 Ekim 2011 Cuma 12:10 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

 

Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi, "Deniz Feneri e.V." soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Zahid Akman, Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Mustafa Çelik, İzzet Kurum ve Ali Solak'ın tahliyesine karar verdi. 
     
Zahid Akman, Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Mustafa Çelik, İzzet Kurum ve Ali Solak'ın avukatları, önce Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebiyle başvuruda bulunması üzerine soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Veli Dalgalı ve Hakan Pektaş'ın, tahliye taleplerinin reddi yönündeki mütalaalarını dikkate alan mahkeme, tahliye istemlerini reddetmişti. 
     
Bunun üzerine, şüphelilerin avukatları, mahkemenin kararına, bir üst mahkeme olan Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde itirazda bulundu. Mahkeme, itirazı yerinde görerek, şüpheliler Zahid Akman, Zekeriya Karaman, İsmail Karahan, Mustafa Çelik, İzzet Kurum ve Ali Solak'ın tahliyesini kararlaştırdı. 
   
 Mahkemenin kararı, kesin nitelik taşıyor.