"Zarar verdiğimi düşündüğüm an..."

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Zarar verdiğimi düşündüğüm an bu işin gereğini yaparım." dedi.

Zarar verdiğimi düşündüğüm an...
01 Kasım 2013 Cuma 20:37 tarihinde eklendi.


Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Kardemir Karabükspor'da hedef Karabük'e puan veya puanlarla dönmek. Son idmanını Cumartesi günü yapacak olan kırmızı mavililer, aynı gün karayolu ile İstanbul'a hareket edecek.

Teknik direktör Tolunay Kafkas, hedeflerinin Karabük'e puan veya puanlarla dönmek olduğunu belirterek, "Öncelikli hedefimiz 3 puan. Alamıyorsak da bir puan almak istiyoruz. Ligin daha henüz başları da olsa toplayabileceğiniz puanları toplamak lazım. Önümüzdeki 8 maçtan alabileceğimiz maksimum puanı alıp, devre arasında yapacağımız takviyelerle tekrar Kardemir Karabükspor'u özlenen yere getirmek için çalışacağız." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Maçlarda futbolcuların ellerinden geleni yapıyor. Ama her takımda olduğu gibi bazı transferler tutuyor, bazıları tutmuyor. Ben herkesin elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Fakat katkı sağlamak çok önemli. Elinden geleni yapmak yetmiyor. Katkı sağlayan oyuncular olduğu gibi az katkı sağlayan oyuncular var. Devre arası eksik mevkilerimize transfer yapacağız.

Burada biz profesyonelce bir iş yapıyoruz. Bu işin de karşılığını vermek zorundayız. Burası özel bir yer. Çünkü burada çalışan işçilerin ağırlığı üstümüzde var. Bunu taşımak sorumluluk sahibi insanlara daha ağır bir yük getiriyor. Ben sorumluluğumun bilincinde bir adamım. Farklı bir karaktere sahibim. Bunu ben başkanımıza da ilettim. Zarar verdiğimi düşündüğüm an bu işin gereğini yaparım."

Gökhan Ünal'ın takımdan ayrılmasını da değerlendiren Kafkas, en hayırlısının olduğunu kaydetti.

"HAKEMLER FORMSUZ"

Kakfas, "Profesyonel hayat içerisinde bunlar olağan şeylerdir. Bizimle en ufak bir sorunu olmamıştır. Sorunlarından bir tanesi oyunda az süre almasıydı. Bu süreyi beğenmediği için takımdan ayrıldı. Hem onun için, hem de Karabükspor için hayırlı olmuştur. Kendisine bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Hakemler hakkında da açıklamalarda bulunan Kafkas, "Bu sene lige formsuz başladılar. Umarım bundan sonra düzelirler. Çok kolay ve basit kart çıkarıyorlar. Bir hakemin öncelikli görevi, eğer bir kasıt yoksa, takımların mücadelesini 11'e 11 bitirmeli.

Ama bizde ki yorum farkıyla Avrupa'da ki yorum farkı biraz farklı oluyor." sözleriyle konuşmasını tamamladı.


CİHAN