Zeytinburnu'nda tehlikeli gerilim

Zeytinburnu'nda terör örgütü yandaşı bir grup, korsan gösteri düzenleyince yüzlerce kişi sokağa çıktı. Polis iki grubu karşı karşıya getirmemek için aralarına set ördü

Zeytinburnunda tehlikeli gerilim
21 Temmuz 2011 Perşembe 08:19 tarihinde eklendi, 1.377 kez okundu.

 

Zeytinburnu'nda eylem yapan bir grup PKK terör örgütü yandaşı, polisin müdahalesi sonucu dağıldı. Mahalle sakinleri ve ülkücülerden oluşan bir grup ise terör örgütü PKK aleyhinde slogan atarak, ellerinde sopalarla BDP Zeytinburnu İlçe teşkilatına yürüyüşe geçti. 
     
Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi'nde bir grup, BDP İlçe Teşkilatı önünde toplanarak eylem yaptı. Grup çöp konteynırlarını sokak ortasına sürükleyerek ateşe verdi. Terör örgütü PKK lehine slogan atan gruba polis gaz bombası atarak müdahale etti. Gruba mahalle sakinleri de tepki gösterdi. 
     
Polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan grup, çevredeki apartman ve dükkanların camlarını kırdı, bazı bankaların ATM makinelerine de zarar verdi. Bunun üzerine mahalle sakinleri Türk Bayrakları açarak terör örgütü aleyhine slogan attı. Aralarında ülkücülerin de bulunduğu mahalle sakinleri daha sonra ellerinde sopalarla BDP Zeytinburnu İlçe Teşkilatına yürüyüşe geçti. 
     
Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, grubun mahalledeki protestosu sürüyor.