Bankalar peş peşe açıkladı! Kredi ödemeleri ertelendi

Ziraat Bankası, virüs salgınına ilişkin önlemler alındığını duyurdu.Buna göre 31 Mart'ta ödenmesi gereken kredi ödemeleri ertelenecek.

Bankalar peş peşe açıkladı! Kredi ödemeleri ertelendi
23 Mart 2020 Pazartesi 10:12 tarihinde eklendi, 2.160 kez okundu.
Vakıfbank da harekete geçti
 
VakıfBank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az  hasarla atlatabilmesi amacıyla 9 maddelik destek paketini devreye aldı.
 
Akbank da harekete geçti
 
Akbank, tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle toplumsal mücadeleye destek vermek üzere aldığı ekonomik önlemleri açıkladı.
 
 
Akbank'tan yapılan açıklamaya göre;
 
Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecektir.
 
Mobil, Internet Şube ve ATM üzerinden gerçekleştirilecek EFT ve havale işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz olarak yapılabilecektir.
 
Müşterilerimizin ATM’lerimizden günlük para çekme limiti kart ile ücretsiz 5.000 TL ve ek olarak Akbank Mobil’den QR kod ile ücretsiz 5.000 TL olmak üzere 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Bu uygulamanın süresi 30 Nisan’a kadar uzatılmıştır.
 
Ayrıca müşterilerimizin Ortak ATM’lerde para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz hale getirilmiştir.