Hülya Avşar Siyasete Mi Atılacak? İkinci Nihat Doğan Vakası Mı Gerçekleşecek? İşte Tüm Detaylar...

Son zamanlarda gündeme damgasını vuran Nihat Doğan siyasete atolacağını ifade etmişti. Daha sonrasında ise Hülya Avşar'dan da aynı tepki geldi

Hülya Avşar Siyasete Mi Atılacak? İkinci Nihat Doğan Vakası Mı Gerçekleşecek? İşte Tüm Detaylar...
05 Aralık 2021 Pazar 08:55 tarihinde eklendi.

Son zamanlarda gündeme damgasını vuran Nihat Doğan siyasete atolacağını ifade etmişti. Daha sonrasında ise Hülya Avşar'dan da aynı tepki geldi. Katıldığı bir davette konuşma yapan Hülya Avşar, "Eğer ki benim parti meselesinin dışında bir vatandaş olarak yapabileceğim bir şeyler olacaksa siyasetçi olmak isterim" ifadelerini kullandı. İşte tüm detaylar 5nhaber.com’da.
 

Şarkıları ve türküleriyle ünlü olan Nihat Doğan geçtiğimiz dönemlerde, "2023'te siyasete atılacağım, HDP'den de milletvekili adayı olabilirim" ifadeleriyle gündeme damgasını vurmuştu. Sosyal medyanın diline dolanan Nihat Doğan bu sözleriyle henüz gündemden düşmemişken Hülya Avşar'dan da büyük itiraf geldi. Hülya Avşar partiler dışında vatandaş olarak yapabileceği varsa siyasetçi olmak istediğini belirtti.
 

Yaptığı konuşmalar ile dikkat çeken Hülya Avşar, ihtiyarlar meclisinin önemine değinerek, "İhtiyar meclisi denen güzel bir cümle var. O ihtiyar meclisinin anlamı aslında o yaşlılarımızın ne kadar değerli olduklarıdır. Bizim bu dünyadan anlamadığımız fakat onlarla konuştuğumuz zaman çok şey öğreneceğimiz hatta onların bize uzaktan bakıp güldükleri bir dünya orası. Burada ailenin önemi en çok altı çizilen noktalardan biri oldu. Ben de hep kızımla aynı şeyi konuşuyorum. Aile çok önemli diyorum ezelden beri. Çünkü paran da olabilir, ünlü de olabilirsin, her şeye sahip de olabilirsin. Ama dönüp baktığın zaman arkana seni seven ve güvenebileceğin, sırtını yaslayabileceğin bir ailen yoksa hiç bir şeyin yok demektir. Var olduğuna şükürler olsun. Yaşlı bakım alanları ve yaşlılarımızın sosyal alanlarını görünce inanamadım. Bu kadar kısa sürede bitmesi de çok güzel. Destek veren herkese teşekkürler, sağ sol demeden siyasette kim nereye bakarsa baksın kim nereyi severse sevsin beni hiç ilgilendirmiyor. Bu tür şeyleri destekleyen herkesin her zaman başımın üstünde yeri olacaktır" ifadelerini kullandı.
 

Daha sonrasında ise birçok yerden gelen "Bir gün siyasete katılır mısınız" sorusuna Hülya Avşar'ın cevabı ise şu şekilde oldu; "Siyasete atılmak hayatım boyunca hiç aklımdan geçen bir şey olmadı. Fakat son birkaç yıldır o kadar siyasetin içine girdi ki sanatçılar, iş insanları. Dolayısıyla farkında olmadan hepimizin evinde siyaset dediğimiz şey evin problemi ve evin mutluluğu gibi oldu. Her gün haber kanallarında nerede ne olmuş, kimin hakkı yenmiş kimin hakkı yenmemiş ya da yaşam şartları ne hale gelmiş bunları takip etmekten. Bir anda kendinizi siyasetçi gibi görmeye başlıyorsunuz. Bunun sonunda söylemek istediğiniz bir şeyler oluyor. Benim de söylemek istediğim çok şey var ama şimdi değil. Belki biraz daha yaşımızı aldıktan sonra. Eğer ki benim parti meselesinin dışında bir vatandaş olarak yapabileceğim bir şeyler olacaksa siyasetçi olmak isterim"

 

Kaynak: https://www.5nhaber.com/haber/8230021/nihat-dogan-siyasete-atiliyor-hdpye-katilir-misin-sorusuna-net-yanit-verdi-2023-de-milletvekili-olacagim-dedi