Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır?

Kullanmakta olduğunuz instagram hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır?
26 Ağustos 2019 Pazartesi 19:53 tarihinde eklendi, 1.488 kez okundu.

Instagram tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle gençlik tarafından çok ilgi gören bir sosyal paylaşım platformu durumunda. Öyle ki istediğiniz fotoğraf ya da videoyu anlık olarak bu platform üzerinden paylaşabilirsiniz. Peki belirli nedenlerden dolayı instagram hesap silme işlemi gerçekleştirmek isterseniz bunu nasıl yapabilirsiniz. Tüm detayları ile anlatalım.
 

Instagram Hesap Silme Adımları
 

İlk olarak telefonunuza yüklenmiş olan instagram uygulamasına giriş yaparak kendi hesabınıza erişin. Instagramı direk hesap ayarlarına girerek silmeniz mümkün olmasa da yardım merkezi aracılığı ile instagram hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize girip sağ üstteki ayarlar sekmesinden ayarlara giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun ardından ilk başta dediğimiz gibi yardım merkezine giriş yapmalısınız. Bu seçeneğe tıkladığınız takdir de hesabınız ile ilgili birçok ayarı yönetebileceğiniz bir sekme ile karışılacaksanız. Burada hesabınızı silme yazısına tıklayıp işlemlere devam edebilirsiniz. Bu yazıya tıkladıktan sonra instagram yardım merkezi size dondurmak mı istiyorsunuz ya da kalıcı olarak silmek mi istiyorsunuz diye iki soru soracaktır. Hesabımı nasıl silebilirim yazısına tıklamalısınız. Eğer hesabımı sil yazısına tıklayıp işlemlerinize devam ederseniz hesabınıza bir daha erişmeniz mümkün olmayacaktır. O nedenle silmek isteyip istemediğinizi iyice düşünmeniz gerekmektedir. Eğer instagram hesap kapatma işlemine devam ediyorsanız bazı güvenlik sorunları için yeniden giriş yapmanız istenecektir. Bilgilerinizi yeniden doldurup hesabınıza giriş sağlayın. Bu adımdan sonra instagram kendini geliştirmek adına size, hesabınızı neden silmek istediğinizi soracak. Size verilen nedenlerden birine sahip değilseniz başka bir şeyi seçebilirsiniz.
 

Bunun ardından son bir kez daha hesabınıza giriş yapmanız istenecek bilgileri doldurup hesabımı sil dediğiniz takdir de instagram hesap silme işleminiz tamamlanmış olacak
 

Aynı işlemleri tarayıcılarınız aracılığı ile bilgisayarlarınızdan halletmeniz de mümkün. Bunun için instagram ana sayfasına giriş yapıp aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir. Ayrıca instagram hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuzdan uygulamayı silmenizde sizin işinize yarayabilir. Bu sizin telefonunuzda boş alan yaratacak ve daha fazla multimedyayı barındırabileceksiniz. Uygulamayı kaldırmak için akıllı telefonlarınızdan uygulama ayarları bölümüne girip ilk önce uygulamanın verilerini silmeniz ardından uygulamayı kaldırmanız yeterli olacaktır.
 

İnstagram hesabınızı kapatmak için daha kestirme bir yol arıyorsanız, instagram hesap silme linki konulu içeriğe göz atabilirsiniz.