Kar Lastiği Sitemizi Sizin İçin Hazırladık

Kar lastiği sitemizi sizin için özenli ve detaylı bir şekilde hazırladık. Bunun için başvurabileceğiniz en kapsamlı ve en kullanışlı adres https://www.polatlastik.com/‘dir.

Kar Lastiği Sitemizi Sizin İçin Hazırladık
24 Ağustos 2019 Cumartesi 15:28 tarihinde eklendi.

Kar lastiği sitemizi sizin için özenli ve detaylı bir şekilde hazırladık. Bunun için başvurabileceğiniz en kapsamlı ve en kullanışlı adres https://www.polatlastik.com/‘dir. Kar lastiği ihtiyacınızı birdenbire karla kaplı bir kavşağa girdiğinizde fark etmenizi istemiyoruz. Bu nedenle sitemizi ziyaret ederek kar lastiği seçiminiz sırasında hem kar lastiği özellikleri hem de bu konuda olabilecek en uygun kar lastiği fiyatı hakkında doğru bir fikriniz olsun istiyoruz. Bütçenize göre ucuz kar lastiği ya da daha farklı fiyatlarda kar lastiği seçeneklerimiz sizi bekliyor.
 

Dört Mevsim Lastikleri

Dört mevsim lastikleri pek çok sürücünün kış tercihi olabiliyor. Oysaki dört mevsim lastikleri kış lastikleri ile aynı kırma gücünü ve çekişi sunmaz. Yolu tutuşundaki güvenlik kar lastiğinde çok daha fazladır. Üstelik kışın kar lastiği, dört mevsim lastiği kullandığınız zamana oranla daha az yakıt harcamanıza yardım eder.
 

Kış Lastiği Seti
 

Kış lastiği setinizialmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Bunlar şunlardır:
 

  • Kar lastiklerinin üzerinde belirli bir kar çekiş performansı gereksinimini karşılamak üzere tasarlandıklarını belirten bir logoları vardır. Bu logo içinde kar tanesi bulunan 3 tepeli bir dağdır.
  • Kar lastikleri özel olarak karda ve buzda çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Dört mevsim lastiklerinde ya da yaz lastiklerinde bu özellikler bulunmaz.
  • Kar lastiği yapımında kullanılan kauçuk daha yumuşaktır. Bunun nedenihava soğudukça lastiğin soğuk havaya dirençli bir şekilde çalışacak performansa sahip olmasını sağlamaktır.
  • Ayrıca kış lastikleri diğer tipte lastiklere oranla daha geniş ve uzundur. Böylece kar ve buzu dışarı atabilirler.
     

İşte bütün bu nedenlerle kar lastiği diğer lastiklerden farklıdır. Ayrıca ülkemizde belli zaman aralıklarında kullanılması zorunludur. Zorunlu konulduğu tarih 1 Aralık 1 Nisan arası olarak belirlenmiştir. Bu zorunluluğa uymayan sürücüler için cezai işlem uygulanır.
 

Özellikle çok yoğun kar yağışı olan bölgelerde okul servisi vb. özelliği olan araçların kontrolü sırasında daha da titiz davranılır. İşleri son ana bırakmayı sevmeyen tedbirli bir yapıya sahip olmak daima avantajlıdır. Buna göre kar lastiği ve kar lastiği fiyatları için şimdiden sitemizi geziniz. Hatta siparişinizi vererek yoğun kış koşullarında sıkıntı yaşamayın.