Kaş Plajları

Kaş merkezinden sol tarafa doğru 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. İsmindende anlaşılacağı gibi, çakıllardan oluşan halka açık küçük bir plajdır.

Kaş Plajları
04 Mart 2019 Pazartesi 13:55 tarihinde eklendi, 1.308 kez okundu.

Küçükçakıl Plajı

Kaş merkezinden sol tarafa doğru 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. İsmindende anlaşılacağı gibi, çakıllardan oluşan halka açık küçük bir plajdır. Plajın her iki tarafında da günübirlik ihtiyaçlara cevap verecek işletmeler mevcuttur. Bunlar kayaların üzerinde güneşlenme terasları bulunan ve her türlü yeme, içme ve günlük ihtiyaçlar için gerekli her türlü hizmeti sağlayan Küçükçakıl Plaj İşletmesi ve Çınarlar Plaj işletmesidir.
 

Plajın özelliği hemen girişinde bulunan kaynak sularıdır. Bu sayede suyun sıcaklığı diğer yerlere oranla her zaman daha soğuktur.  Kaş pansiyon plajlara yakın olarak hizmet vermektedir. Ayrıca merkeze çok yakın olmasıda devamlı olarak tercih edilmesinin bir nedenidir.

 

Büyükçakıl Plajı
 

Küçükçakıl’a giden yolu takip ederseniz yaklaşık yirmi dakikalık bir yürüyüşten sonra Büyükçakıl plajına ulaşırsınız. Özellikle yazın yolun dönüş aşamasında tırmanma aşamasının hayli zor olması nedeniyle yürüyerek ulaşım yerine taksi ile gidilmesi tavsiye olunur.Küçükçakıla oranla daha geniş bir plaja sahip olan Büyükçakıl plajı aynı kaynak suyu özelliğini de taşır.


Plajın etrafında günlük ihtiyaçların karşılanabilmesi için günlük tesisler mevcuttur.Tüm gününüzü ailecek geçirebileceğiniz, denizinin mükemmelliği ile tavsiye edilebilecek bir köşe.