Köpek Eğitmeni Ne Gibi Eğitimler Verir?

İnsanlar ve köpekler arasındaki iletişim her geçen gün verilen eğitimler doğrultusunda daha kaliteli bir hal almaya başladı.

Köpek Eğitmeni Ne Gibi Eğitimler Verir?
23 Mayıs 2020 Cumartesi 12:35 tarihinde eklendi.

İnsanlar ve köpekler arasındaki iletişim her geçen gün verilen eğitimler doğrultusunda daha kaliteli bir hal almaya başladı. Köpek eğitmeni tarafından özel olarak verilen bu eğitim süreci, insanlar ve hayvanlar arasındaki iletişimİ güçlendirerek daha iyi bir dostluk kurmanıza olanak sağlıyor. Uygun fiyatlar üzerinden aldırabileceğiniz bu eğitimler, profesyonel olarak köpekler hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından verilmektedir.
 

Arzu edilen amaca uygun olarak eğitilen köpeklere, birkaç farklı eğitim programı sunulmaktadır. Bu programlar;
 

 • Genel eğitim: Bu eğitim boyunca köpeğinize tuvalet alışkanlığı, eve alışma, tasma alışkanlığı ve köpeğin adını öğrenmesi gibi komutlar öğretilmektedir.
 • Temel itaat eğitimi: En önemli eğitim aşaması olan temel itaat eğitiminde, köpeğinize, bekle, otur, yat, hayır ve takip gibi 3-4 haftalık komutlar öğretilmektedir. Köpeğinize ileri düzey eğitim aldırmak istiyorsanız, mutlaka temel itaat eğitimi aldırmanız gereklidir.
 • İleri itaat eğitimi: Temel itaat eğitimi sonrasında verilen bu eğitim çeşidinde, köpeğiniz tasmasız ve serbest olarak eğitilmektedir. Bu süreç boyunca köpeğiniz için otorite eğitimi verilmekte ve serbest komutlar gösterilmektedir.
   

Sabır ve ilgi gerektiren köpek eğitimi, köpeğinizle iyi bir iletişim kurabilmenize ve aynı ortak alanlarda yaşayabilmenize olanak tanımaktadır.
 

Eğitim Süreci Nasıl İşler?
 

Köpek eğitmeni tarafından profesyonel bir şekilde sizlere sunulan eğitim süreçlerinde, köpeğinizle daha iyi bir iletişim kurmanız amaçlanmaktadır. Hayvan severlerin isteklerine uygun şekilde verilen bu eğitimlerde, sabır ve ilgi en önemli yapı taşları arasında yer almaktadır. Köpeğe hiçbir şekilde zarar vermeden yapılan eğitim sürecinde, ödüllendirme yöntemi denenmelidir. Arzu ettiğiniz komutlar üzerinden sizlere hizmet veren bu kurumlarda profesyonel köpek eğitmenleri hizmet vermektedir.
 

Köpek Eğitmeni Neler Yapar?
 

 • Hayvan severin amacını ve isteklerini öğrenmek
 • Köpeğin komutlara itaat etmesini sağlamak
 • Temel ve ileri itaat eğitimleri yapabilmeli
 • Köpeğin gerek fiziksel gerekse duygusal özelliklerine uygun eğitim programı hazırlamak
 • İstenmeyen sorunları çözebilme
 • Belirtilen amaçlara uygun eğitim sağlama
 • Köpeğin gerek ev gerekse sosyal hayatındaki davranışlarını düzenlemek
   

Yukarıdaki kriterlerde ki bir eğitmen tarafından verilen köpek eğitimi, köpeğinizin sosyal hayata açılması için gereklidir. Köpek eğitim fiyatları, verilecek olan eğitime, köpeğin cinsine ve karakterine göre değişim gösterebilmektedir. Uygun fiyatlar üzerinden talep edebileceğiniz bu eğitimler sonrasında köpeğinizle daha iyi iletişim kurabilirsiniz.
 

 

SMS uygulamaları başlıklı yazı ilginizi çekebilir.