Bodrum'u güzeller bastı

Bodrum'da sahiller aşırı sıcaklar nedeniyle yerli ve yabancı turistlerle doldu. Plajlarda adım atacak yer kalmazken Fransız ve İngiliz turistler güzellikleri ile nefes kesti.

Bodrumu güzeller bastı
26 Ağustos 2014 Salı 11:59 tarihinde eklendi, 1.835 kez okundu.
Bodrum'da hafta sonunda artmaya başlayan hava sıcaklığı 42 dereceye kadar yükseldi. İlçe merkezindeki Gümbet, Paşatarlası ve Kumbahçe sahilleri ile Bitez, Ortakent-Yahşi'deki Camel Beach plajlarında adım atacak yer kalmadı. İskandinav ülkeleri ile Fransa ve İngiltere'den gelen ve top modelleri aratmayan kadın turistler sahilleri podyuma çevirdi.
 
Aşırı sıcaklar nedeniyle birçok turist su sporları yaparak serinlemeye çalışırken Gümbet Plajı doğal havuzu aratmadı, denizin içi tıklım tıklım insanla doldu. Bodrum sahillerindeki renkli görüntülerin Avrupa'nın birçok tatil yöresinde görülemeyeceğini belirten Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, "Münferit olumsuzlukların Bodrum turizmini etkilemediği görülüyor. Çünkü Bodrum'u Bodrum yapan tarihi ve insan dokusudur, hoşgörüdür, sanat, kültür, tatil ve eğlencenin merkezidir. Kimse Bodrum'daki turizm kapasitesinin düşeceğini beklemesin. Aksine yaptığımız olumlu tanıtımlar sayesinde Bodrum bu yıl yine devlet başkanlarının ve dünyaca ünlü isimlerin tatil yaptığı ve ilgi odağı olmaya devam eden bir kent unvanını koruyor" dedi.