İstanbul'da büyük uyuşturucu operasyonu, tam 1 ton

İSTANBUL Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri doğu illerinden İstanbul’a yüklü miktarda uyuşturucu maddesi geleceği istihbaratına yönelik çalışma başlattı.

İstanbulda büyük uyuşturucu operasyonu, tam 1 ton
15 Şubat 2017 Çarşamba 13:05 tarihinde eklendi, 3.628 kez okundu.
İSTANBUL Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri doğu illerinden İstanbul’a yüklü miktarda uyuşturucu maddesi geleceği istihbaratına yönelik çalışma başlattı.
 
Polis ekipleri, 3 gün boyunca kamyonu takip etti. Bunun üzerine ekipler kamyonu Pendik’te gece saatlerinde durdurarak narkotik dedektör köpekleri Eta ve Gold’un katılımıyla arama yaptı. 
 
ETA VE GOLD UYUŞTURUCUYA TEPKİ VERDİ
 
Yapılan aramalarda plastik hammaddesi olduğu belirtilen her biri yaklaşık 300 kilo olan 12 büyük çuvala narkotik dedektör köpekleri Eta ve Gold tepki vermesi üzerine polis ekipleri çuvalları detaylı incelemeye başladı.
 
VİNÇ İLE TAŞINAN ÇUVALLARDA ESRAR ELE GEÇİRİLDİ
 
Çuvalları bir iş makinası yardımıyla kaldırarak boş bir kamyonun kasasına boşaltan ekipler, çuvallarda paketler halinde toplam 1 ton 10 kilogram esrar ele geçirdi.
 
7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
 
Polis ekipleri uyuşturucuyla ilgili M.K.(21), S.K.(26), S.C.(40), E.A.(40), S.A.(26), S.E.(25) ve R.A (37) yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.
 
EMNİYETİN BAHÇESİ’NDE SERGİ
 
Ele geçirilen 1 ton 10 kilo esrar, Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile narkotik dedektör köpekleri Eta ve Gold’un katılımıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü bahçesinde sergilenerek basın mensuplarına gösterildi.