İşte Ankara'nın 'pandemi' planı

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova Ankara için hazırlanan pandemi planı, pandemi hastaneleri ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

İşte Ankaranın pandemi planı
27 Mart 2020 Cuma 14:39 tarihinde eklendi, 1.668 kez okundu.
Dicle Canova, Ankara'da belli kriterleri sağlayan özel hastanelerin de Pandemi hastanesi ilan edildiğini ve sürecin devamında daha fazla pandemi hastanesi ilan edilebilecek.
 
Sokağa çıkma yasağıyla ilgili olarak da öncelikli önlemlerin alındığını, 65 yaş üstü için kısıtlı bir sokağa çıkma önleminin uygulandığını ve salgının durumuna göre bu önlemlerin arttırılabilecek.
 
Pandemi hastaneleri ile ilgili bazı özel hastanelerde, bazı kriterleri karşılayan, pandemi hastanesi ilan edilmiş durumda. Vaka sayısı arttıkça daha çok pandemi hastanesi olacak.
 
Sokağa çıkma yasağı konusu Ankara'da en üst tedbir olarak görülüyor, belki de en son tedbir olarak görülüyor. Her gün yeni tedbirler ekleniyor, izolasyonun sağlanmasına dönük.
 
Hem bu salgınla mücadele etmek hem de üretimi durdurmamak. Sağlık sistemimin olduğu gibi ekonomik sistemin de çökmemesi gerekiyor. Bugüne kadar alınan önlemlere bakıldığında, tüketim ayağı eve çekilmiş durumda. Üretim ayağında da hayati üretim gerekli. Bunlar üzerinde çalışmalar yapılıyor.
 
Her konuştuğum haber kaynağı da şunun altını çiziyor; günlük, anlık kararlar da alınabiliyor. Gelen veriler ve son tablo alınan kararları etkiliyor. Şu aşamada sokağa çıkma yasağı söz konusu değil ama önümüzdeki günlerdeki kararı gelen veriler belirleyecek. (CNN Türk)