Lekeli Cilt için Güneş Kremi

Güneş vücuda D vitamini takviyesi sağlayan güçlü bir etmendir. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi güneşin altında korunmadan saatlerce kalmanın da cilde zararı vardır.

Lekeli Cilt için Güneş Kremi
17 Ocak 2022 Pazartesi 14:04 tarihinde eklendi, 1.162 kez okundu.

Güneş vücuda D vitamini takviyesi sağlayan güçlü bir etmendir. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi güneşin altında korunmadan saatlerce kalmanın da cilde zararı vardır.  Bunların başında;
 

 • Güneş lekesi
 • Hassasiyet
 • Kızarıklık
   

Gelmektedir. Cilt lekelerini gidermek ve yeni oluşmalarını önlemek için güneş koruyucu kullanmak son derece önem taşır. 
 

Güneş koruyucu deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Solante, 2009 yılından bu yana ürünlerini sevenleriyle buluşturmaya devam etmektedir. Formülündeki fotostabil filtreler sayesinde cildi güneşin zararlı ışınlarına ve çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Antioksidan içeriği ile tüm yaşlanma belirtileriyle savaşır! Her cilt tipi için geliştirdiği ürün çeşitleriyle Solante güneş kremi kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir.
 

Solante Pigmenta ile Güneş Cildinizde Leke Bırakmasın
 

Cildinizde leke varsa veya lekelenmeye eğilimli bir cilde sahipseniz Solante Pigmenta SPF50 güneş koruyucu ürününü tercih edebilirsiniz. Cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı korumaya sağlayan bu ürün lekeli ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Formülündeki antioksidanlar cildin doğal yapısını güçlendirerek yaşlanma karşıtı bakım sağlamaya yardımcı olur. Ciltteki ton farklılıklarını gidererek leke oluşmasını engeller. Yağsız ince yapısı cilde kolay emilim sağlar. Solante Pigmenta güneş kremisuya dayanıklı formülü deniz veya havuzdayken bile cildinizi korumaya devam eder. Günlük hayatınızda hem cildinizi korumak hem de rengini eşitlemek isteyenlerdenseniz Solante Pigmenta Tinted renkli güneş koruyucu tercih edebilirsiniz.
 

Güneş Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 

 • Öncelikle cilt yapısına uygun ürünler tercih edilmelidir. Yağlı ve akneli ciltler Solenta Acnes, Hassas ve kızarık ciltler Solante Tele Rubor, gebelik döneminde ise Solenta Pregna tercih edebilir.
 • Cildiniz için doğru güneş kremini seçtikten sonra nasıl kullandığınızda son derece önemlidir. Günlük koruyucu bakım olarak tercih edecekseniz temiz cilde eşit bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer ki güneş kreminizi tatil, havuz, deniz kenarı veya güneşlenirken kullanacaksanız bu aşamada sürüp bırakmak yeterli olmayacaktır. Etkin bir koruma için güneşe çıkmadan 30 dakika önce eşit bir şekilde uygulanmalıdır. Güneşe, suya ve tere fazla maruz kalınan durumlarda uygulama mutlaka tekrar edilmelidir.
 • Güneş ışınlarının en tehlikeli olduğu 11:00/ 16:00 saatleri arasında güneşe direk maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Gözlük, şapka ve ince kıyafetlerle cildinizi korumayı ihmal etmemelisiniz.
 • Güneş kremlerinin ömrünün 1 yıl olduğunu unutmayın! Geçtiğiniz sezondan kalmış eski güneş kremlerinizi kesinlikle kullanmamalısınız.
   

Sizde güneş kremi fiyatı ve tüm ürün çeşitlerini Dermokozmetika üzerinden inceleyebilir, uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.