Mirgün Cabas’la Savcı Sayan birbirine girdi

CNN Türk’te yayınlanan Her Şey programına konuk olan AKP milletvekili adayı Savcı Sayan, programın sunucusu Mirgün Cabas’ın kendisine CHP’de olduğu dönemde Deniz Baykal için ağladığı hatırlatması üzerine ortam gerildi.

Mirgün Cabasla Savcı Sayan birbirine girdi
08 Nisan 2015 Çarşamba 21:25 tarihinde eklendi, 1.691 kez okundu.
Deniz Baykal’a yakınlığıyla bilinen ve bu seçimlerde AKP’den İzmir milletvekili adayı gösterilen Savcı Sayan, vekil adaylarının konuk olduğu Her Şey’e katıldı.
 
Mirgün Cabas’ın Savcı Sayan’a CHP’den AKP’ye geçişini ve Deniz Baykal istifa ettiğinde ağladığını hatırlatması üzerine “Kılıçdaroğlu’nun Cemaate yakınlaşması kadar keskin değildir” cevabını verdi. Sayan, ardından Doğan Medya Grubu’nun hükümet için ‘nifak tohumları‘ eken bir yayın çizgisi içinde olduğunu öne sürüp “Nifak çıkartmak için mi çağırdınız beni?” diye sordu.
 
Diken.com.tr'nin haberine göre, bağırışlarla eleştirilerini sürdüren AKP’li vekil adayına Mirgün Cabas’ın “Nifak çıkartacak bir ağırlığınız yok endişe etmeyin. Yanaştığınız partiniz için o kadar önemli olsaydınız yedinci sırada aday gösterilmezdiniz” yanıtını vermesi üzerine gerginlik had safhaya ulaştı.
 
Savcı Sayan bunun üzerine Cabas’a Savcı Mehmet Selim Kiraz, rehin alındığında krize dönüşen tweet’ini hatırlatarak “Sizin ne olduğunuzu gayet iyi biliyoruz” dedi. Cabas, Sayan’ın bağırışlarına ve ‘şovuna‘ daha fazla tahammül edemeyeceğini söyleyip kendisini yayından alarak reklam arasına gitti. Mirgün Cabas reklam dönüşünde ise olanlar için izleyicilerden özür diledi.