Muharrem İnce 45.davayı bekliyor

Muharrem İnce, kendisi hakkında açılmış 44 davanın bulunduğunu belirterek, ''Bugün baktım, 45'inci dava geliyor mu acaba?'' diye düşündüğünü söyledi.

Muharrem İnce 45.davayı bekliyor
14 Ocak 2012 Cumartesi 22:51 tarihinde eklendi, 1.253 kez okundu.

Muharrem İnce, Eğitim-İş Sendikası Konya Şubesi tarafından Konya Dedeman Otel'de 6'ıncısı düzenlenen dayanışma yemeğindeki konuşmasında, "Maşallah gaz veriyorsunuz. 'CHP'nin cesur yüreği konuş helal olsun sana' diyorsunuz" diyen İnce, kendisi hakkında 44 dava bulunduğunu, "45'inci dava geliyor mu acaba " diye düşündüğünü aktardı. 

 
Muharrem İnce, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'de yazamayan bir medya var. Konuşamayan üniversite var. Türkiye'de başkalaştırılmış, dönüştürülmüş kurumlar var. Burnu sürtülen kurumlar var. Türkiye bu noktada. Ben Türkiye'nin bu hallerini gerek mecliste gerek Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinde salon salon, meydan meydan gezerek anlatmaya çalışıyorum."
 
Hayatında şair olarak Nazım Hikmet'i tanıdığını ifade eden İnce, "Nazım'ın şiirini okumak bile yüreğimi titretir. Bir şiir kitabım çıkmıştı. İkincisi de hazır. Şimdi danışman arkadaşlarım 'baskıya verelim' diyorlar" dedi.