• 6.5 milyar TL'lik değerlendirilebilir atık çöpte Atık Kağıt Geri Dönüşümcüler Derneği'nin (AGED) yaptığı açlışmaya göre, çöpte 6.5 milyar TL değerinde 'değerlendirilebilir' atık var.

  6.5 milyar TL'lik değerlendirilebilir atık çöpte
 • Diş temizleme losyonu alkolmetreyi yanılttı Alkollü olduğu tespitedilen ve ehliyetine el konulan sürücü, kullandığı diş temizleme losyonunun alkolmetre cihazını yanılttığını öne sürerek dava açtı. Kamu Denetçiliği Kurumu da itiraz konusunda mevzuatın değişmesi için tavsiye kararı verdi.

  Diş temizleme losyonu alkolmetreyi yanılttı
 • İstanbul’da film gibi olay! Çete çeteyi dolandırdı Polise başvurarak dolandırıldığını söyleyen M.Ş., “Oltacılık” yöntemiyle insanları dolandıran başka çetenin üyesi çıktı. İki çete de operasyonla çökertildi.

  İstanbul’da film gibi olay! Çete çeteyi dolandırdı
 • Senelik izninizi 10'a bölerek kullanabilirsiniz Havaların ısınmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başladı. Çalışanların bir yıl boyunca bekledikleri senelik izin haklarını kullanırken mağdur olmamaları için bilmeleri gerekenler var. Son yapılan düzenlemelerle birlikte yıllık izinin ilk bölümü 10 günden kısa olmamak üzere istenildiği kadar bölerek kullanılabiliyor. İşte senelik izinle ilgili tüm detaylar...

  Senelik izninizi 10'a bölerek kullanabilirsiniz
 • Normale dönüş son sürat Konkordato sürecindeki 787 firma, 8 milyar liralık kredi ile “normale döndü”. Yakın zaman içinde kredi tutarının 15 milyar liraya ulaşması, konkordatodan çıkan şirket sayısının toplamda 1000’i aşması bekleniyor

  Normale dönüş son sürat
 • Asker ailesine 2 ayda bir 550 lira Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine düzenli nakit yardımı yapıyor.

  Asker ailesine 2 ayda bir 550 lira
 • İstifa eden de maaş alabilecek Sigortalı işsizlere, işten çıkarıldıkları dönemde İŞKUR üzerinden, çalışırken aldığı maaşa göre değişmekle birlikte aylık en az 1015 lira en fazla da 2031 lira ödeniyor. Gerekli koşulları taşıması halinde istifa edenlerin de işsizlik maaşından faydalanma imkanı var.

  İstifa eden de maaş alabilecek
 • Fiyatlar yükselince içeriği tamamen değişti! Marketlerin fahiş fiyat politikası ramazan kolilerini de etkiledi. Geçen yıla göre fiyatı ortalama yüzde 50’nin üzerinde artan kolilerden kiloluk ürünler çıktı, gramlıklar girdi. Bu yıl sadece baklagil ya da şarküteriden oluşan paketler de revaçta.

  Fiyatlar yükselince içeriği tamamen değişti!
 • Dehşet molada ortaya çıktı! Türkiye’den Almanya’ya yolcu taşıyan otobüsün altındaki bölmeye gizlice giren iki gençten birisi donarak öldü. Cesedi bulan Macar polisi, dosyayı Türkiye’ye gönderdi.

  Dehşet molada ortaya çıktı!
 • 10 yıl çalışıp emekli olabilirsiniz Emekli olmak için fazla çalışmaya gerek yok. İsteyen sigortalılar 10 yıl (3.600 gün) çalışıp ya da borçlandıklarında emeklilik hakkına kavuşuyor. Bunun için günü tamamladığınız tarih önemli.

  10 yıl çalışıp emekli olabilirsiniz
 • Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku! İstanbul'da bir eğlence mekânından çıktıktan sonra taksiye binen Y.S., şoför Fatih K.'nin kendisine tevacüz ettiğini iddia etti. Taksici tutuklandı.

  Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku!
 • Bayram tatili 9 güne çıktı! Sınavlar ne olacak? Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıktı, 1 Haziran’daki Liselere Giriş ile 2 Haziran’daki bursluluk sınavına katılacak öğrenciler telaşlandı. Sınavların tarihinin değişip değişmeyeceğine dair açıklama bekliyorlar.

  Bayram tatili 9 güne çıktı! Sınavlar ne olacak?
 • Ünlü iş adamı çalışanının yüzüne kimyasal madde attı Tatil amacıyla Londra’ya giden genç kadın dünyaca ünlü bir restoran zincirlerinde işe başladı. Restoran zincirleri sahibi Önder Şahan’ın yüzüne attığı kimyasal madde sonrası hayatı kararan genç kadın çareyi Londra’da bulamayınca İstanbul’a geldi.

  Ünlü iş adamı çalışanının yüzüne kimyasal madde attı
 • "Asıl gündemimize odaklanmamız şart" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor. Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır" dedi.

  Asıl gündemimize odaklanmamız şart
 • Genç kadın, sevgilisinin evli olduğunu öğrenince... İzmir'de 20 yaşındaki Ümmühan A. evli olduğunu öğrendiği sevgilisini ormanlık alanda bıçakladı. Yoğun bakıma alınan Müslüm Ç.'nin hayati tehlikesi devam ediyor.

  Genç kadın, sevgilisinin evli olduğunu öğrenince...
 • Yasaya aykırı olan iş sözleşmesi geçersizdir! Bir çalışanın işe girerken imzalayacağı sözleşmede "işyerinden ayrılması durumunda tazminat ödenmeyecek" yönünde bir hüküm bulunabilir mi? İşte tüm çalışanların iş hayatında haksızlığa uğramaması ve hak kaybı yaşamaması için bilmesi gerekenler...

  Yasaya aykırı olan iş sözleşmesi geçersizdir!
 • Yüzde 10 KDV farkını geri alabilirsiniz Yüzde 18 KDV ile maketten ev alanlar, evin teslim ve fatura tarihi yıl sonuna kadar olan indirim süresi içine denk geliyorsa, yüzde 10’luk KDV farkını geri isteyebilir.

  Yüzde 10 KDV farkını geri alabilirsiniz
 • Polisi yaralamaktan hapsi isteniyor Kavga ettiği sevgilisini karakola kadar kovalayan Hatice G. araya giren polislere de küfredip tokat attı. Genç kadına 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Polisi yaralamaktan hapsi isteniyor
 • Genç kadının kan donduran oyunu! İzmir'in Bornova ilçesinde hukuk bürosunda çalışan Cennet U.'nun, boşandığı eşi Ahmet Y.'den intikam almak için, eski eşinin kardeşi M.Y.'yi (20), 14 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunmakla suçladığı öne sürüldü.

  Genç kadının kan donduran oyunu!
 • "YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Konfederasyonu'nun düzenlediği uluslararası "İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar" konferansında konuştu.

  YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir