• Bilim Kurulu üyesinden flaş corona uyarısı! A kan grubunda olanlar... Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, corona virüs ve kan grupları ilişkisine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu

  Bilim Kurulu üyesinden flaş corona uyarısı! A kan grubunda olanlar...
 • Emeklilik ve emekli maaşları ile ilgili flaş gelişme! Emekli, SGK, memur, işçi, işsiz, sendikalı milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren karar. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sosyal medya hesabından duyurdu. Oktay "Çalışma Hayatım, bütünleşik hizmeti ile vatandaşların iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, sendika, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemlerin e-devlet üzerinden bütünleşik bir yapıda sunulmasının planladığı açıkladı.

  Emeklilik ve emekli maaşları ile ilgili flaş gelişme!
 • Devlet memurları sosyal medyada yazı yazabilir mi? Milyonlarca vatandaş memur olmak istiyor. KPSS'ye girerek yeterli puan alanlar, yerleştirme sonuçlarına göre memur olarak atanıyor. Kamu personeli olarak görev yapanlar ise sahip oldukları hakları merak ediyor. Memurların en çok merak ettikleri konuların başında sosyal medyadan paylaşım yapıp yapamayacakları. Memurların kendi kişisel görüşlerini ifade eden yazı, makale veya video paylaşımlarında bulunması mümkün mü? Bir engel var mı? Amirlerinden izin alınması mümkün mü? İşte yanıtı...

  Devlet memurları sosyal medyada yazı yazabilir mi?
 • Sağlık Bakanlığı'ndan okullara corona virüs rehberi Sağlık Bakanlığı, "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi"ni güncelledi, okullarda alınması gereken önlemleri yayımladı. Bakanlık, salgın döneminde mümkünse okullara ziyaretçi kabul edilmemesi gerektiğini belirtti.

  Sağlık Bakanlığı'ndan okullara corona virüs rehberi
 • Ozan Güven darp fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor! Oyuncu Ozan Güven sevgilisi Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı suçlamasıyla tepkilerin odağı oldu.Ozan Güven’in, olaydan sonra çekilen yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

  Ozan Güven darp fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor!
 • İstanbul Valisi Yerlikaya'dan sosyal mesafeye uyarısı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, herkesin temizlik, maske ve sosyal mesafeye dikkat etmek zorunda olduğunu bildirdi.

  İstanbul Valisi Yerlikaya'dan sosyal mesafeye uyarısı
 • Beden Kitle İndeksi 30’un altında olanlara yapılamayacak Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı protokole göre, Beden Kitle İndeksi 30’un altında olan hastalara hiçbir şekilde obezite ameliyatı yapılmayacak

  Beden Kitle İndeksi 30’un altında olanlara yapılamayacak
 • Bakan Albayrak ve eşine sosyal medyadan çirkin saldırı! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ın çocuk sevincine sosyal medyadan gelen çirkin paylaşımlara gelen tepkiler büyüyor.

  Bakan Albayrak ve eşine sosyal medyadan çirkin saldırı!
 • PKK'lı terörist Mazlum Tekdağ öldürüldü! Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak’ın HDP’deki yakın çalışma arkadaşı Mazlum Tekdağ operasyonla yok edildi. Tekdağ terörden hapis cezası alınca kaçtığı Kandil’deki yerini İHA’lar belirledi. F-16’ların nokta atışı PKK’lı teröristin sonu oldu. PKK'nın Mazlum Tekdağ'ın ölümünü 8 ay gizlediği de ortaya çıktı.

  PKK'lı terörist Mazlum Tekdağ öldürüldü!
 • O uygulama sona eriyor! Yeni yıldan itibaren elektrikte... Yeni yıldan itibaren elektrikte yeni dönem başlıyor. Şu an kadar dolar üzerinden yapılan elektrikte alım garantisi 2021 ile birlikte TL üzerinden yapılmaya başlayacak. Böylece doların yükselmesinden kaynaklanan elektrik fiyatındaki birim yükselmesi de ortadan kalkmış olacak.

  O uygulama sona eriyor! Yeni yıldan itibaren elektrikte...
 • Topkapı Sarayı’nda restorasyon faciası! Topkapı Sarayı’ndaki Valide Sultan Dairesi’nde yapılan restorasyon çalışması sırasında dikkatsiz ve özensiz çalışma sonucu tarihi yapının duvarlarında delikler oluştu. Restorasyonu yürüten firma hakkında soruşturma açıldı.

  Topkapı Sarayı’nda restorasyon faciası!
 • Her satırı kan donduruyor! Vicdansız 'anne' İzmir’de yaşayan üç çocuk annesi Betül F., ikinci evliliğinden olan 4 yaşındaki minik Bahar’ı ağzına tülbent sokup yastıkla boğdu. Dehşet verici olay, minik Bahar’ın dedesi tarafından hastaneye getirilmesinin ardından başlatılan soruşturma ile ortaya çıktı.

  Her satırı kan donduruyor! Vicdansız 'anne'
 • Muhtaç asker ailelerine 2 ayda bir 800 lira destek Corona virüs nedeniyle askerlik celp ve terhis tarihlerinde erteleme olmuştu. Haziran itibarıyla ise askere alımlar yeniden başladı. Muhtaç ailelere devlet desteği ise sürüyor. Oğlu veya eşi askere giden dar gelirli aileye, 2 ayda bir 800 lira destek olunuyor.

  Muhtaç asker ailelerine 2 ayda bir 800 lira destek
 • Muğla'da 5,6 büyüklüğünde deprem! Muğla'nın Fethiye ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve Manisa başta olmak üzere birçok çevre ilde hissedildi.

  Muğla'da 5,6 büyüklüğünde deprem!
 • Ambulans hilesiyle lüks oto kaçakçılığı İstanbul’da ÖTV’den kaçmak için lüks araçları sahte belgelerle ambulansa çevrilmiş gibi gösterip yurda sokan şebeke çökertildi. 45 kişi hakkında iddianame düzenlendi.

  Ambulans hilesiyle lüks oto kaçakçılığı
 • Emeklilere çifte bayram Milyonlarca emekli temmuzda çifte bayram yaşayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 31 Temmuz - 3 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı için hazırlıklarını yapıyor. Emekli ikramiyelerinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında hesaplarda olması planlanıyor. Emekliler temmuzda aylıklarını da zamlı alacak. Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri de 29 Haziran'dan itibaren hesaplara yatacak.

  Emeklilere çifte bayram
 • Bunu yapan erken emekli oluyor! İşte beş formül... Çalışma hayatına başlayan herkes ne zaman emekli olacağını merak ediyor. Emeklilik tarihini belirleyen birçok faktör var. Bunlardan en önemlisi ise ne zaman işe başlandı. Değişen kanunlar nedeniyle yıllara göre emeklilik yaşı da değişiyor. Belirli bir süre prim ödeyenler emeklilik zamanını öne çekmek istiyor. Örneğin askerlik borçlanması, yada doğum borçlanması yapılarak daha erken emekli olmak mümkün. İşte erken emeklilik için uygulanabilecek beş formül...

  Bunu yapan erken emekli oluyor! İşte beş formül...
 • Van'da 5,4 büyüklüğünde deprem Van'ın Özalp ilçesinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. 13.03'te meydana gelen deprem çevre illerde de hissedildi.

  Van'da 5,4 büyüklüğünde deprem
 • Öğretmenine anlatınca iğrenç istismar ortaya çıktı İstanbul'da bir kız çocuğu annesini sevgilisi tarafından istismara uğradı. İğrenç gerçek kız çocuğunun olayı öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıktı.

  Öğretmenine anlatınca iğrenç istismar ortaya çıktı
 • Bankalardan flaş kredi hamlesi! Yeni dönem başlıyor, artık... Bankalardan sorunlu krediler için önemli hamle! Yeni dönem başlıyor. Bankaların da şirketlerin de eli rahatlayacak. Bankalar sorunlu krediler için Varlık Yönetim Şirketi kuruyor. Yeni yapıyla bankalar donuk alacaklarını bilançodan çıkaracak

  Bankalardan flaş kredi hamlesi! Yeni dönem başlıyor, artık...