• Rektörün kızına 1.1 milyon TL'lik şantaj! Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan’ın danışmanı olan Ramazan Kalaycı’nın, rektörün kızı Ayşe İnan’dan şantajla 1.1 milyon TL aldığı ortaya çıktı.

  Rektörün kızına 1.1 milyon TL'lik şantaj!
 • Zalim bakıcı yakalandı Balıkesir’de baktığı 3 yaşındaki Ayaz’ı ilaçla uyutup hastalanmasına neden olan, yaptıkları ortaya çıkınca evdeki değerli eşyaları çalıp kaçan Özbek dadı Gulnoza Rabieva İstanbul’da gözaltına alındı.

  Zalim bakıcı yakalandı
 • "Herkes gibi denize girmek istiyoruz" Suriyeliler tartışması bu kez de deniz yasağıyla alevlendi. Suriyeli Mülteciler Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed Salih, "Suriyeliler öyle yapmasın, böyle yapmasın' demek insan hakları noktasında bir sıkıntı yaratır" derken, Suriye Türkmenleri Meclisi Eski Başkanı Samir Hafez ise, "Suriyelilerin sıcak havalarda denize girmeye hakkı yok mu?" diye soruyor.

  Herkes gibi denize girmek istiyoruz
 • İşsiz annelere günde 80 lira harçlık Türkiye’de kadınların işgücüne katılım oranı yüzde 34. Kadın istihdamını artırmak için devletin birçok desteği bulunuyor. Bunlardan biri de ‘İşte Anne Projesi’. Devlet bu kapsamda, işsiz olup da çalışmak isteyen annelere günlük 80 lira ödüyor

  İşsiz annelere günde 80 lira harçlık
 • İhracatçıya döviz alımında vergi müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İhracatçılar döviz satın alırken kambiyo vergisi ödemeyecek" dedi.

  İhracatçıya döviz alımında vergi müjdesi
 • Ünlü iş adamlarının yasak aşkını akıllı saat ortaya çıkardı! İş dünyasından iki ünlü erkek, eşlerine ihanet ederken yakayı ele verdi. Foyaları ise akıllı saatlerindeki sağlık uygulaması sayesinde ortaya çıktı.

  Ünlü iş adamlarının yasak aşkını akıllı saat ortaya çıkardı!
 • Sosyal medyada en çok paylaşılan kare 2 yıl önce Trabzon'da, PKK'lı teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün anısına da karne düzenlendi. Karne, sosyal medyanın en çok paylaşılanları arasına girdi.

  Sosyal medyada en çok paylaşılan kare
 • Kaptana 5. uzaklaştırma! “Türkiye’nin en genç kadın kaptanı” unvanını alan Aybike Alev Yanar’a (35) yine iş adamı Serhat Akpınar’ı rahatsız ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma verildi. Yanar, daha önce 2 kez zorlama hapis cezası almıştı.

  Kaptana 5. uzaklaştırma!
 • Ticari taksi plakaları 400 bin lira arttı Dünyanın en büyük araç paylaşım uygulaması Uber'in Türkiye'den çıkma kararı taksi plakalarına doping etkisi yaptı... Plaka fiyatları iki haftada 400 bin TL arttı. İstanbul'da sarı taksi plakası fiyatları yeniden 1 milyon 600 bin lirayı aştı.

  Ticari taksi plakaları 400 bin lira arttı
 • İkinci 'Fuat Avni' yakalandı! Fetullahçı Terör Örgütü’nün Fuat Avni’den sonra propaganda yapan en önemli hesaplarından biri olan ‘Kaç Saat Oldu’ hesabını yöneten E.B. isimli şüpheli yakalandı.

  İkinci 'Fuat Avni' yakalandı!
 • Köprü cezasına af ‘hurda’ya 15 bin TL 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmesi yasak olduğu halde kaçak geçen araçlara kesilen cezalar affa uğradı. 12 Haziran’a kadar olan kaçak geçişler için ceza ödenmeyecek. Aracını hurdaya ayırıp yeni araç alanlara ÖTV desteği ise 15 bin TL’ye kadar artırıldı

  Köprü cezasına af ‘hurda’ya 15 bin TL
 • Türkiye-Rusya arabuluculuğunda İdlib'de ateşkes sağlandı Reuters haber ajansı Türkiye ve Rusya'nın arabuluculuğunda İdlib'de ateşkes sağlandığını bildirdi.

  Türkiye-Rusya arabuluculuğunda İdlib'de ateşkes sağlandı
 • ‘Eşinin hesabındaki mesajlara bakabilir’ Evli çiftler arasındaki tartışma konularının başında gelen sosyal medya hesapları ile ilgili emsal bir karar çıktı. Yargıtay, eşinin hesaplarındaki mesajlaşmalarına izinsiz bakan kişinin davranışını suç olarak görmedi.

  ‘Eşinin hesabındaki mesajlara bakabilir’
 • MEB bütün okullara yazı yolladı! Milli Eğitim Bakanlığı 81 ildeki okullara yazı yolladı. Yazıda sene sonu ile ilgili yapılması gereken işlemler dile getirildi.

  MEB bütün okullara yazı yolladı!
 • Mal varlığını temizlikçiye bıraktı! Aile isyan etti... Türkiye'nin en büyük yatak üretim firmalarından birinin çoğunluk hissesi sahibiyken geçirdiği rahatsızlık nedeniyle felç kalan Sinan Güleç (75) ile emekli öğretmen kızı Nur Güleç (48) arasında, mal paylaşımı anlaşmazlığı çıktı

  Mal varlığını temizlikçiye bıraktı! Aile isyan etti...
 • Moderatörlüğü neden kabul etmediğini açıkladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında pazar günü gerçekleştirilecek ortak canlı yayın programının moderatörlüğünü yapmayacağını ifade eden Uğur Dündar'dan yeni bir açıklama geldi. Dündar, "Mesele Uğur Dindar'ın bu teklifi reddettiği değil. Uğur Dündar'ın bu teklifi kabul etmemesi için her türlü linç girişimi başlatıldı. Mesele budur" ifadelerini kullandı.

  Moderatörlüğü neden kabul etmediğini açıkladı
 • Ev kadınlarına 15 bin TL faizsiz kredi! Kadınların işgücüne katılımını yükseltmeyi hedefleyen hükümet, 12 milyon ev hanımına 15 bin TL faizsiz krediden evde üretim teşvikine kadar birçok destek sağlıyor.

  Ev kadınlarına 15 bin TL faizsiz kredi!
 • Emekliye ek ödeme! En az maaş 1200 TL... Temmuz zammı, emeklilerin hem maaşlarında hem ek ödemelerinde kendisini gösterecek. Emekli maaşları Ocak-Haziran enflasyonu oranında artacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 5 aylık enflasyona göre yüzde 4.99 zam görünürken, buna göre gelirlerde 56,27 ile 279,76 lira arasında artış yaşanacak. Haziran enflasyonuna göre tutar artabilecek, en az maaş 1.200 liraya ulaşacak.

  Emekliye ek ödeme! En az maaş 1200 TL...
 • Ünlü oyuncunun eşi ve kızı saldırıya uğradı Kadıköy Caddebostan sahilinde bisikletleri ile giderken bisiklet yolundaki piknikçileri uyaran, oyuncu Ceren Erginsoy'un eşi Erdem Özcan ve kızı darbedildi.

  Ünlü oyuncunun eşi ve kızı saldırıya uğradı
 • Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını için açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Yıldırım ile İmamoğlu'nun katılacağı televizyon programının 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de yapılacağını açıkladı.

  Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını için açıklama