YGS ve dershaneler kalkıyor mu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üniversite giriş sınavı ve üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırmakla ilgili açıklamalarda bulundu.

YGS ve dershaneler kalkıyor mu?
25 Mart 2012 Pazar 08:31 tarihinde eklendi, 9.864 kez okundu.

 

Kademeli eğitim sistemiyle ilgili düzenlemeyi Tandoğan Meydanı'nda yapacağı meclis grup toplantısı ile protesto etmeye hazırlanan CHP'ye Başbakan'dan tepki geldi.
 
"Ben bürokrasiden gelmedim, o meydanlardan geldim. Ama Sayın Kılıçdaroğlu daha alışacak" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Grup toplantısı meclis'te yapılır. Tandoğan'daki mitingdir. Varsın mitingini yapsın" diye konuştu.
 
Seul'e giderken Almatı Havalimanı'ndaki yakıt ikmali sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğitim sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda da bulundu.
 
Üniversite giriş sınavını ve üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırmayı planladıklarını açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar" dedi.
 
Başbakan darbelerle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasının da gündemde olduğunu açıkladı.
 
Recep Tayyip Erdoğan,, "28 Şubat'la ilgili bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması niyetimiz var. adı ne olursa olsun, devrim ya da postmodern darbe, 1960'tan beri hepsi araştırılmalı. Yargıya düşen hususlar varsa, o adımlar da atılacak" diye konuştu.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin nükleer enerji konusundaki hedeflerini de anlattı. Rusya'yla başlatılan nükleer santral projesini gerçekleştireceklerini söyleyen Erdoğan, ikinci projeye başlanacağını da belirtti.
 
Başbakan yeni termik santrallere yerli kömür şartı getireceklerini de söyledi.
 
Başbakan'ın gündeminde dış politika da vardı. Suriye ile ilişkilerin kopma noktasına geldiğini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan "Suriye'de muhatabımız kalmadı" dedi ve Türkiye'nin büyükelçisini çekebileceğinin sinyalini verdi.

NTV