Levent Üzümcü'ye Şehir Tiyatroları'ndan destek

ŞEHİR Tiyatroları sanatçılarından Levent Üzümcü'nün İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan ihraç edilmesi oyuncu arkadaşları tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

Levent Üzümcüye Şehir Tiyatrolarından destek
26 Ağustos 2015 Çarşamba 14:04 tarihinde eklendi, 3.881 kez okundu.
ŞEHİR Tiyatroları sanatçılarından Levent Üzümcü'nün İstanbul Şehir Tiyatroları'ndan ihraç edilmesi oyuncu arkadaşları tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı.
 
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde bugün Levenet Üzümcü'ye destek açıklaması yapıldı. Açıklamayı yapan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, bir soru üzerine istifa etmeyeceklerini tiyatroda kalıp mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’nün İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan ihraç edilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Kararın geri alınmasını isteyen Karakaş’ın yazılı açıklaması şöyle:
 
“Değerli tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’nün İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan ihraç edilmesi demokrasi ve hukuk dışı bir işlemdir. Bu karar, aynı zamanda İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği Başkanı da olan Levent Üzümcü’nün şahsında tüm sanatçılara verilen gözdağıdır. Levent Üzümcü başarılı bir tiyatro sanatçısı olmasının yanı sıra toplum ve insanlar için sorumluluk duyan, özgür bir yurttaştır. Özgür yurttaşlar hükümet ve belediye yönetimleri gibi düşünmek ve konuşmak zorunda değildirler. Bu anlayışla, CHP olarak Levent Üzümcü’nün ihraç kararını kınıyoruz. Kendisiyle dayanışma içerisinde olduğumuzu belirtiyor ve kararın geri alınmasını talep ediyoruz. “